Bezkonkurenčne najväčšia a najpoužívanejšia špedičná, kontaktná a vyťažovacia databanka v Čechách a na Slovensku. Takmer 10000 užívateľov, tisíce ponúk denne a milióny ročne. Celý systém je založený na zakladaní vlastných ponúk užívateľom na jeho počítači a možnosti zaslať tieto informácie do centra (prostredníctvom internetového pripojenia) a ďalej na možnosti stiahnutia ponúk od ostatných užívateľov databázy RAALTRANS. Dáta v systéme je možné rozdeliť na globálne ponuky (všetky ponuky užívateľov) v kategóriách PREPRAVY, VOĽNÉ VOZIDLÁ, INZERCIA a aktuálne správy systému RAALTRANS (kurzové lístky, situácia na hraničných priechodoch, vlakový poriadok ROLA, trajekty…)

Program sa dodáva vo viacerých verziách, ktoré sa líšia:
– počtom užívateľov schopných s programom pracovať v jednom čase
– územnou platnosťou prepráv

Všetky verzie sú dodávané s podrobnou príručkou, inštalačným CD a Zmluvami o pripojení k databanke. RAALTRANS Editor je preložený do českého, slovenského, nemeckého, anglického, polského a maďarského jazyka. Pre správnu funkciu programu je nevyhnutné mať:

  • počítač s OS Windows (Windows 10,11)
  • pripojenie na internet 
  • voľné miesto na pevnom disku min. 200 MB
  • procesor min. Pentium 1,5 GHz
  • operačná pamäť min. 256 MB (doporučená 521 MB alebo viacej v závislosti na verzii Windows)

Rozdelenie podľa počtu užívateľov

Single verzia je určená pre prevádzku na jednom počítači

Sieťová verzia (vrátane verzie MULTIKÓD) je určená pre užívanie na viacerých počítačoch zároveň, maximálne však na počte počítačov na ktoré bola zakúpená licencia (Net1, Net2, Net3, Net5, …) Inštaluje sa vždy LEN na 1 počítač a ostatné počítače program spúšťajú cez počítačovú sieť. Pre správnu činnosť sieťovej verzie teda musia byť všetky počítače, na ktorých sa program bude používať zapojené do počítačovej siete!

Sieťová verzia pre 1 užívateľa môže byť použitá dvomi spôsobmi:

1./ ako sieťová verzia v lokálnej počítačovej sieti kde inštalácia je na 1PC a program je možné spúšťať na ktoromkoľvek PC v tejto lokálnej sieti (len na 1PC v jednom čase)

2./ ako prenosná verzia s inštaláciou na USB kľúči (inštalácia nie je na žiadnom PC iba na USB kľúči), program takto možno použiť na ľubovoľnom PC, ku ktorému je práve pripojený USB kľúč s nainštalovaným programom (nie je dovolené inštalovať 1 licenciu na viacero USB kľúčov)


Rozdelenie podľa územnej platnosti prepráv

Vnútro SK – obsahuje len záznamy/ponuky, ktoré sa začínajú a končia na území Slovenska. (napr. Nitra-Žilina)

Československo – obsahuje všetky záznamy/ponuky z územia Českej a Slovenskej republiky

EURO – obsahuje ponuky zo Slovenska, zahraničia a exporty/importy do/z Českej republiky. Inými slovami táto verzia obsahuje všetko okrem vnútroštátnej českej prepravy (nenájdete tu ponuky typu Praha-Brno, naopak ponuka Praha-Bratislava sa tu bude nachádzať)

GLOBAL – verzia bez obmedzenia, obsahuje VŠETKY ponuky/záznamy, ktoré sú v systéme – teda aj vnútroštátnu českú prepravu.

Program sa taktiež delí na verziu s kilometrovníkom a na verziu bez kilometrovníka

Modul kilometrovník – obsahuje mapu Európy a orientačne obsahuje aj väčšinu Ázie a severnej Afriky. Kilometrovník umožňuje rýchly výpočet optimálnej trasy vrátane dokládky, nákladov na prepravu, mýta, času jazdy a zobraziť mapu trasy s itinerárom. Viac o module kilometrovník a jeho funkciách